Sleva

Mikádo

(Hodnocení: 18)

211  195 

Přečtěte si podrobná pravidla této oblíbené hry.

Klasická dovednostní hra 1 až 6 hráčů. Mikádo je vhodné pro děti od 5 let. Hra je snadno srozumitelná a mohou ji hrát děti i dospělí … více

Katalogové číslo: 3070900052109 Kategorie:

Popis

Přečtěte si podrobná pravidla této oblíbené hry.

Klasická dovednostní hra 1 až 6 hráčů. Mikádo je vhodné pro děti od 5 let. Hra je snadno srozumitelná a mohou ji hrát děti i dospělí. Je to hra, u které se pobaví celá rodina. Mikado obsahuje celkem 41 tyčinek označených různými barvami. Jednotlivé barvy jsou odlišně bodově hodnoceny.

Základní pravidla hry: 1. Tyčinky sevřete do dlaně a rychlým rozevřením je nechte kolmo ke stolu volně spadnout. 2. Hráči pak vytahují tyčinky tak, aby se žádná jiná nepohnula. Pokud při vytahování dojde k pohnutí kterékoliv jiné tyčinky, ve hře pokračuje další hráč. 3. Hra končí rozebráním všech tyčinek. Vyhrává hráč, kterému se podaří nasbírat tyčinky s největším bodovým součtem. 

Zajímavosti o hře:
Hra Mikádo je inspirovaná japonskou kulturou, jak je vidět na názvech jednotlivých druhů tyčinek. Přesto jde o hru, která vznikla v Evropě a která byla v r. 1936 z Maďarska dovezena do USA, kde se hraje pod méně poetickým názvem Pick-up.

Další informace

Určeno pro

18 recenzí Mikádo

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Mikádo”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *